Zobowiazania lekarzy

Każdy lekarz, który zaczyna swoją pracę, składa przysięgę Hipokratesa, czyli ojca medycyny, który nakazywał nie szkodzić ludziom. Młodzi lekarze zobowiązują się do tego, że będą chronić ludzkie życie najmocniej, jak się tylko da i będą robić wszystko, żeby człowiek jak najszybciej wyzdrowiał i żeby tym samym jego życie uległo stosownej poprawie.
Jeżeli chcemy, możliwe jest, żebyśmy w swoim lekarskim życiu podejmowali różne kroki, nawet te ryzykowne, ale wszystko sprowadza się do tego, żeby nie miały one negatywnego wpływu na leczone osoby.

Lekarze ponadto zobowiązują się do poufności, czyli nie wolno im wyjawiać danych swoich pacjentów oraz stanu ich zdrowia, bo to przeczy lekarskiej etyce. Cała ta etyka jest bardzo ścisła i bardzo dokładnie opracowana tak, żeby żaden lekarz nie miał wątpliwości co do tego, co wolno mu robić, a czego nie. Lekarze powinni dbać o dobro pacjentów, powinni się w pewien sposób o nich troszczyć tak, żeby ci pacjenci mieli możliwość dojścia do zdrowia.
Nie mogą nam nich eksperymentować, jeżeli ci nie wyrażają takiej zgody. Zabronione jest także testowanie na nich obciążających terapii, które mogłyby spowodować, że ci ludzie byliby chorzy lub ich stan by się pogorszył. Lekarz ma w swojej pracy naprawdę wiele różnych obostrzeń.