Zarobki lekarzy

Lekarze są jedną z najlepiej zarabiających grup zawodowych. Z racji ważności wykonywanego przez siebie zawodu i z racji tego, że lekarz ma na sobie naprawdę dużą odpowiedzialność, jest on dobrze opłacany. Najmniej zarabiają lekarze w przychodniach i szpitalach, najwięcej natomiast ci, którzy prowadzą własną praktykę lekarską. Obecnie na najwyższe zarobki może liczyć przede wszystkim chirurg plastyk i specjalista od medycyny estetycznej, stomatolog i dermatolog.
Te zawody pozwalają na otworzenie własnego, bardzo dobrze prosperującego gabinetu medycznego, który będzie przynosił duże dochody.

Ogólnie rzecz biorąc jeden z portali internetowych podaje, że najniższe zarobki lekarzy to ok. 2800 zł, więc to naprawdę bardzo mało. Najwyższe to natomiast 5 tysięcy złotych. Jednakże między bogiem a prawdą, te kwoty powinno się pomnożyć razy kilka, a w przypadku niektórych profesji nawet razy kilkanaście. Dzieje się tak dlatego, że mała ilość lekarzy pracuje tylko w jednym miejscu.
Przeważnie mają oni przynajmniej dwa miejsca pracy. Jest nimi gabinet w przychodni i dyżur w szpitalu, a czasami jeszcze własny gabinet lub prywatna klinika. Dochodzi do tego, że dobry lekarz może zarobić kilkanaście lub kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, a to jest naprawdę zawrotna kwota. Lekarze zarabiają sporo, ale duża jest także ich odpowiedzialność, dlatego nie ma się co dziwić, że to tak właśnie wygląda.