Badania profilaktyczne

Bardzo istotne, by nie powiedzieć najważniejsze w całym leczeniu są badania profilaktyczne. To one pierwsze pokazują poszczególne zmiany, która odpowiednio wcześnie wychwycona będzie łatwa do wyleczenia. Przykładowo nękający kobiety rak szyjki macicy jest wyrokiem śmierci, jeśli jest wykryty zbyt późno. Jego wadą jest to, że nie daje żadnych objawów. Kiedy już zaczyna dawać, wówczas okazuje się, że jest już za późno na ratunek.
By temu zapobiec, badanie cytologiczne powinno być wykonane przynajmniej raz w roku, ponieważ można sobie narobić problemów, z których możemy nie wyjść. Podobna jest sytuacja w przypadku badania mammograficznego. Rak piersi to bardzo trudny do wyleczenia nowotwór, szczególnie, że kiedy już daje jakieś objawy, jest bardzo ciężki do wyleczenia, nawet przy usunięciu piersi. Tu już nie chodzi o zdrowie, tylko o życie, dlatego należy bardzo o siebie dbać w tym zakresie. Wiele osób bardzo późno dowiaduje się, że ma cukrzycę. Z reguły w takim zakresie, że żaden glukometr nie wychwyca już pomiaru i trzeba robić badania krwi, żeby określić poziom cukru. Cukrzyca jednak jest bardzo groźna, ponieważ hiperglikemia, czyli ogromna ilość cukru we krwi co prawda nie pokaże, że jesteśmy bardzo chorzy, jednak powoli ale skutecznie będzie po kolei uszkadzała organy wewnętrzne, serce, wzrok, nerki i wiele innych.
Regularne badania cukru, szczególnie jeśli chce się nam często pić albo spać powinny być obowiązkowe dla takich osób. Nasza placówka bardzo dla o to, żeby nasi pacjenci mieli regularne badania, ponieważ od tego zależy, jak bardzo będziemy zdrowi lub mieli problemy z własnym zdrowiem.