Przyszlosc medycyny

Medycyna ma przed sobą przyszłość, ale tylko taka, która spojrzy na człowieka łaskawszym okiem, jako na żywą istotę, a nie tylko sztukę, która przyszła ze wszystkimi swoimi problemami. Jedna rzecz jest taka, że ludzi potrzebują pomocy, bo niektórzy są bardzo chorzy, ale druga jest taka, że sporo jest symulantów, którzy tylko wyłudzają zwolnienia i którzy mają po prostu jakąś hipochondrię.

Dlatego tak ważne jest, żeby nie poświęcać czasu ludziom, którzy nie wiedzą co ze sobą zrobić, tylko tym, którzy naprawdę potrzebują pomocny. Lekarze jednakże nie są bogami i nie mogą o tym wiedzieć, czasami trudno jest poznać prawdziwą przyczynę tego, że ktoś pojawia się w gabinecie.
Jeśli medycyna będzie się rozwijała odpowiednio, to przyniesie ludziom szczęście. Jednakże potrzebne jest do tego faktyczne zaangażowanie i chęć wyleczenia człowieka ze wszystkiego tego, co mu dolega. Potrzebne jest inwestowanie w rozwój medycyny, nowe badania i chęć zrozumienia tego, że nie ma chorób nieuleczalnych, a są tylko lekarze, którzy nie wiedzą, jak to leczenie realizować.
Dlatego też tak konieczne jest, żebyśmy zrozumieli, że tylko wspólnymi siłami możemy dokonać rzeczy wielkich, które w późniejszym czasie przyniosą ulgę całemu społeczeństwu świata. Wchodzimy już w pewnym sensie na wyższy poziom i teraz skutecznie leczy się choroby, na które jeszcze jakiś czas temu ludzie po prostu umierali. Dlatego musimy zrozumieć, że czas nagli, a ludzki genom należy ratować już teraz.