Jak lecza nas lekarze?

Przemysł medyczny i farmaceutyczny to ogromna machina, która z jednej strony ma służyć człowiekowi, ale z drugiej działa całkiem inaczej. Trzeba sobie zdać sprawę przede wszystkim z tego, że przez sam fakt, że działa to właśnie tak, a nie inaczej, wielu ludzi po prostu traci. Wydaje się, że lekarze leczą nas nie tak, żeby wyleczyć, tylko żeby po prostu leczyć. W pewnym sensie skostniały paradygmat medyczny przez lata studiów wpaja im do głów, że tylko dany sposób jest słuszny i skuteczny, a w rzeczywistości hurtownia odzieży dziecięcej wcale tak nie jest. Nam w przeważającej części lekarz, jaki się, jak jakiś półbóg, który swoimi nadludzkimi mocami bardzo szybko oswobodzi nas od cierpienia i choroby. W rzeczywistości natomiast działa to całkiem inaczej.

Człowiek od wieków chorował, choruje i chorować będzie.
Przyczyny chorób dla tradycyjnej medycyny nie są znane, lecz dla wprawnego oka i umysłu analitycznego szybko daje się we znaki jeden, zasadnicza wzorzec. Niemniej jednak akademicka nauka przez cały czas to wyśmiewa, chociaż bioenergoterapeuci mają czasami znacznie lepsze rezultaty, niż lekarze tradycyjni. Co do jednego nie ma wątpliwości, lekarze leczą w nas objawy choroby, nigdy tak naprawdę nie zagłębiając się w przyczynę. Jeżeli objaw poddany agresywnemu leczeniu słabnie lub zanika, to dla nich taki pacjent jest po prostu wyleczony. Jednakże w większości przypadków po jakimś czasie choroba wraca i bywa, że nawet ze zdwojoną siłą.
Dlatego też bezmyślne wierzenie zwykłym lekarzom mija się z celem i tylko wyciąga od nas pieniądze, których zresztą nigdy nie mamy za dużo. Powinniśmy zrozumieć, że w pewnym momencie tradycyjne leczenie nie wchodzi już w grę, bo daje więcej szkody niż pożytku, dlatego też należy się kierować do lekarzy holistycznych, takich, którzy wiedzą i rozumieją, co w człowieku jest nie tak, że choroba się pojawia. Kiedy będzie to zrozumiane, to organizm sam znajdzie siłę do tego, żeby się po prostu wyleczyć i nie będzie w tym nic dziwnego. Trzeba tylko rozumieć i wierzyć, że są inne drogi, a prawdziwe zrozumienie przyjdzie do nas z czasem i pokaże nam, że się myliśmy.

Zobacz stronę autora: orientana