Lekarze i przemysl farmaceutyczny

Farmaceutyczni przedstawicie handlowi to ludzie, którzy żyją z tego, że wciskają gabinetom lekarskim różne, niby skuteczne leki i suplementy. Sprzedają także pewne materiały eksploatacyjne, które wykorzystuje się do tworzenia innych specyfików, a także podczas operacji czy zabiegów. Bardzo łatwo można to zrozumieć na przykładzie gabinetów stomatologicznych. Takie gabinety pracują na różnego rodzaju sprzęcie.
Sprzęt ten nie bierze się znikąd, tylko od przedstawicieli handlowych. Bardzo często starają się oni danemu lekarzowi sprzedać coś, w zamian za promowanie czego dostanie on jakąś gratyfikację. Mądry lekarz nie skorzysta z oferty promowania jakiegoś specyfiku w zamian za wycieczkę do ciepłych krajów lub https://rentgen.med.pl/ jakieś upusty. On powinien być maksymalnie niezależny.

Jednakże w dużej liczbie przypadków skuszeni lekarze godzą się na to. Pół biedy, kiedy dany specyfik jest dobry i klienci są z niego zadowoleni.
Gorzej jest wtedy, kiedy jest to coś bezużytecznego lub o bardzo nikłym działaniu, co później przekłada się na brak zaufania do takiego lekarza. Jeżeli chcemy mieć możliwość samodzielnego wybierania jakości leczenia, nigdy nie chodźmy do lekarzy, którzy mają konszachty z przemysłem farmaceutycznym, bo to się mija z celem. Nie dostaniemy takiej jakości, jakiej oczekujemy, a staniemy się tylko kolejnym podmiotem, który będzie reklamował ich produkty.