Wizyta u okulisty

Niedawno byłam z Calineczką na kontroli u okulisty. Pamiętacie pewnie, że chodzimy na takie wizyty raz do roku, ponieważ po przeszczepie szpiku kostnego i dawce chemii, którą Cali kiedyś dostała, jest bardzo istotne, żeby kontrolować jak funkcjonuje jej organizm i czy wszystko jest w porządku. Z oczami zawsze wszystko było ok, tym razem jednak nie mam chyba pozytywnych wieści…

Wizytę mieliśmy zaplanowaną już w kwietniu, ale niestety raz okulistka przełożyła ją z powodu L4. Następnym razem, gdy przyszłyśmy na badanie, wysiadł prąd w całym mieście i znowu kontrolę trzeba było odwołać… Coś pechowo się to wszystko układało… Na szczęście przełożona na końcówkę sierpnia wizyta w końcu doszła do skutku.

Calineczka całkiem sama weszła do gabinetu, bez żadnego strachu. Oznajmiła lekarce, że przyszła na kontrolę. Obiecała też, że będzie grzeczna, jeśli po badaniu dostanie jakiegoś lizaka, albo chociaż obrazek. Dostała i obrazek i lizaka, a do tego plakietkę wzorowego pacjenta. Ona to umie się wszędzie ustawić, poradzi sobie w życiu na pewno. :)

Dobre pół godziny spędziłyśmy na wizycie. Okulistka wykonywała wiele różnych badań – niestety nie wymienię Wam nazw, bo nie bardzo je kojarzę, zwłaszcza po czesku.

Muszę Wam powiedzieć, że strasznie dumna byłam, gdy lekarka chciała Calineczce pokazywać na tablicy zwierzątka, a ona oznajmiła, że jest już dużą dziewczynką i zna cyferki i literki. Lekarka nieco zdziwiona i skonsternowana w końcu uległa i pokazywała literki. Dorośleje mi córka, dopiero co mówić nie umiała, a teraz zagaduje wszystkich i zawsze musi mieć swoje zdanie. :)

 

Przejdźmy do wyników… Na lewym oczku Calineczki okulistka odnotowała 0,5 dioptrii. Powiedziała, że wada się może pogarszać i musimy ją dalej kontrolować. Następną wizytę zapowiedziała nam za pół roku, a nie za rok jak zawsze… Więc się martwię teraz… Nie znam się na wadach oczu, wydaje mi się, że 0,5 dioptrii to nie dużo, ale co jeśli naprawdę będzie się to pogarszać?

Czekamy z niecierpliwością na kolejną wizytę w lutym.

7 thoughts on “Wizyta u okulisty”

 1. mamahania napisał(a):

  0,5 to jest jeszcze malutko. Nie martw sie na zapas, wcale nie musi sie pogarszac, w najgorszym razie bedzie musiala nosic okulary. Moja dwojka dzieci nosi okulary, ja sama mam na nosie -8 dioptrii na kazde oko. Da sie zyc! ;)

 2. Agradabla napisał(a):

  -0,5 to malutko. Ale gdyby nawet 5 to przeciez to akurat zaden problem. Sa okulary, soczewki, operacje. Wiem cos o tym. Mam okolo 5 na obu oczach a Boski 6 i 9,5. Calikeczka dobije kiedys do 1 i powie basta! Zdrowia zyczymy!

 3. pestka napisał(a):

  Ja zaczynałam podobnie chociaż byłam ciutek starsza. Zalecano mi jeść marchewkę ( i nie pamiętam co jeszcze) , jakieś ćwiczenia na oczy , nie za dużo tv ( dla dzieciaka tragedia mimo że to czasy kiedy i tak nic nie leciało ) . Ale może Cali będzie miała podobnie jak ja. Po 30 latach moja wada to -3,5. I wyjątkowo krótkie miałaś badanie :) ja ostatnio z córką siedziałam ponad godzinę ! ( 3 razy zakraplano jej oczy )

  1. ja i moje urwisy napisał(a):

   Jagody, borówki, maliny, jeżyny to okuliści polecają :D

 4. ja i moje urwisy napisał(a):

  U mnie tak chłopcy mają, starszy na jednym oczku 0,5 a na drugim 0.75 na minusie i nosi okulary od 7 lat i stan się nie pogarsza jak na razie, drugi syn zaś ma 0,5 na plusie na jednym oczku i na drugim 0.25, też ma okulary do czytania, bo w innym aspekcie się nie sprawdzają. Ja sie dorobiłam w tym roku z powodu niedoczynności tarczycy w ciągu 6 miesięcy wzrok mi osłabł i mam na minusie 0.5 diopri, okulary trochę pomagają szczególnie w sklepie przy natłoku kolorów i wzorów, ale mam z nich mało korzystać bo po zakończeniu leczenia może wzrok wrócić do normy, a jeszcze 4 miesiące terapi.

 5. Zwykła Matka napisał(a):

  Chciała literki? Duża dzielna dziewczynka :)
  Powiem ci jak okularnica i ciotka małego okularnika-jak w pore wykryte to może się wcale nie pogłebiać :)

 6. Babski blues napisał(a):

  Gratuluję wytrwałości i ogromu troski o skarb.Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *