Rzeczpospolita Ptasia

W moim ostatnim wpisie na temat Przystanku Woodstock obiecałam Wam, że podam tutaj typy i pomysły na fajne noclegi w okolicy festiwalu.

Miejsce gdzie nocowaliśmy w tym roku mogę polecić z czystym sumieniem. Jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto chce odpocząć w ciszy i spokoju, z dala od zgiełku miasta, w dodatku w bliskości z naturą i przyrodą. Do tego  dochodzą niesamowite, zapierające dech w piersiach widoki i czyste powietrze. Coś pięknego.

Biuro Turystyki Przyrodniczek Dudek w Słońsku  – bo o tej agroturystyce mowa, znajduje się w Parku Narodowym Ujście Warty. Jest to ogromny dom rodzinny z wielkim ogrodem. To daje poczucie niesamowicie rodzinnej atmosfery. Czuliśmy się tam jak u siebie. W dodatku Pani właścicielka jest bardzo miła i robi pyszne śniadania :), a pokoje są czyste i bardzo przyjemne. Do miejsca festiwalu Woodstock jest tylko 13 kilometrów, ale nawet w czasie kiedy przystanku nie ma, jest tam co robić.

 

Jak już wspomniałam Agroturystyka Dudek znajduje się w Parku Narodowym Ujście Warty… Jest to obszar nad górną Wartą i Odrą w województwie lubuskim, łączący się z granicą niemiecką. Ten park jest szczególnie wyjątkowy ze względu na to, że znajduje się w nim tak zwana Rzeczpospolita Ptasia – wiele siedlisk najróżniejszych gatunków ptaków, które zachwycają ornitologów z całej Europy. Nawet przez krótki pobyt w tym miejscu można zobaczyć takie ciekawe gatunki jak na przykład derkacz, żuraw, zimorodek, dudek, rybitwa i wiele, wiele innych.

A koło samej Agroturystyki Dudek można urządzić sobie spływ kajakowy, czy wypożyczyć rowery na długie i ciekawe wycieczki.

My z pewnością nieraz się jeszcze wybierzemy w to urokliwe miejsce, a tymczasem pokażę Wam kilka zdjęć z Rzeczpospolitej Ptasiej.

DSC_0004 DSC_0012 DSC_0013 DSC_0018 DSC_0022 DSC_0025 DSC_0028 DSC_0030 DSC_0035 DSC_0042 DSC_0044 DSC_0050 DSC_0052

 

Prawda, że pięknie? Ja nie mogę oderwać oczu od tych zdjęć, pełnych zieleni, słońca i ciepła. :)

Jeśli Was także zauroczyła Rzeczpospolita Ptasia to zapraszam Was na profil facebookowy: KLIK – gdzie dowiedziecie się więcej na temat tego cudownego miejsca…

W dodatku Rzeczpospolita Ptasia bierze udział w plebiscycie 7 Cudów Polski National Geographic gdzie możecie na nią zagłosować, tak jak ja to zrobiłam. Konkurs trwa do 22 września, więc już niewiele czasu. Liczę, że Cud Polski jakim bez wątpienia jest Park Narodowy Ujście Warty zdobędzie wysoką lokatę!

8 thoughts on “Rzeczpospolita Ptasia”

 1. Ilona napisał(a):

  Przepięknie! W sam raz coś dla moich oczu!

  1. Mama Calineczki napisał(a):

   Ilona, to musicie tam koniecznie pojechać, to niedaleko Zielonej Góry. :P

 2. Ja i moje urwisy napisał(a):

  Bajeczne miejsce, a maleńka coraz słodsza :)

  1. Mama Calineczki napisał(a):

   Ja i moje urwisy Dziękuję ;)

 3. leptir napisał(a):

  to tez moje klimaty :)…piękne zdjęcia a Wiki coraz słodsza, ma sliczne włoski no i zawsze sie usmiecha….fajna z niej juz dziewuszka….
  serdeczności :)

  1. Mama Calineczki napisał(a):

   leptir Bardzo dziękuję i pozdrawiam. :)

 4. Vanilla Island napisał(a):

  Co za soczysta zieleń! Kiedy zrobiliście te zdjęcia? :)

  1. Mama Calineczki napisał(a):

   Vanilla Island – na początku sierpnia :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *