Przygotowania do szkoły

Półmetek wakacji już za nami…. Jeszcze niecały miesiąc i znów nasze latorośle wyruszą do szkół i przedszkoli… Minie jak z bicza strzelił. Niestety.
Dla nas, rodziców, początek roku szkolnego kojarzy się głównie z kompletowaniem wyprawki dla naszych dzieci. Przysparza to wiele stresu. Warto już teraz się nad tym zastanowić i wszystko sobie dokładnie zaplanować. To z pewnością zaoszczędzi nerwów, gdy nadejdzie wrzesień…

 

Wyprawka do przedszkola

Ja głównie skupiam się w tym roku na wyprawce dla przedszkolaka. W końcu Calineczka w tym roku idzie do zerówki i czeka mnie kompletowanie potrzebnych rzeczy.
Co warto zrobić na początek? Przede wszystkim zabrać dziecko do placówki, do której będzie uczęszczać, żeby wcześniej wiedziało, co je czeka i czego się spodziewać. Calineczka kilka razy była w nowej zerówce, obejrzała wszystko i zaspokoiła swoją ciekawość. W dodatku kilka razy wybraliśmy się na spacer w okolice tej placówki, aby oswoiła się z tym miejscem. Teraz nie czuje żadnego strachu ani lęku i cieszy się na nowe doświadczenia. W każdej zerówce wyprawka jest inna, dlatego będąc z dzieckiem w takiej placówce warto wziąć od dyrektorki, czy przedszkolanki spis potrzebnych rzeczy. Zresztą przedszkola, czy zerówki często organizują spotkania organizacyjne przed rozpoczęciem roku szkolnego. My będziemy potrzebować obuwia na zmianę, plecaka – pomyślimy o jakimś usztywnianym. Nasza zerówka wymaga również ręcznika,mydła, nawilżanych chusteczek i papieru toaletowego.
Wyprawka dla przedszkolaka to często także zeszyty, kredki, bibuły, pisaki, plastelina i inne rzeczy przydatne do kreatywnego tworzenia. To zazwyczaj jest najdroższe z całej listy. Na szczęście nasza zerówka zapewnia takie materiały dzieciakom i bardzo się z tego cieszę.

Jak wybrać odpowiedni plecak do szkoły

Niestety nasze dzieci są zmuszone aby każdego dnia nosić plecak pełen ciężkich książek, czy zeszytów. Ilość podręczników bywa czasem naprawdę duża, a to waży sporo. Dlatego niezwykle ważne jest, żeby odpowiednio wybrać tornister. Niestety jeszcze nie doczekaliśmy czasów, że w szkołach są szafki i dzieci mogą zostawiać tam książki, czy inne rzeczy. Jak wybrać odpowiedni plecak do szkoły? Obecnie mamy na rynku mnóstwo firm produkujących plecaki. Wybór jest naprawdę ogromny. Od koloru do wyboru… Jednak bardziej niż na ciekawy design, czy obrazek z ulubioną postacią dziecka, powinniśmy zwracać uwagę na funkcjonalność i na to, żeby plecak był odpowiednio dostosowany do dziecka. Dobrze poczytać najpierw opinie innych rodziców, czy przejrzeć fora internetowe, tak, by wybrać tornister, który będzie zdrowy dla naszego malucha i nie będzie mu szkodził. Idealną opcją jest też kilka przegródek i komór, tak, żeby dziecko mogło mieć w nim posegregowane rzeczy. Wybór jest naprawdę ciężki, ale warto się zastanowić nad odpowiednim plecakiem, a nie kupować coś na szybko, bądź ulegając modzie.
Fajną opcją dla starszych dzieci, które są już przyzwyczajone do noszenia ciężarów są torby szkolne na ramię. Niestety nie była to zbyt popularna opcja za moich czasów, a teraz istnieje ogromna ilość kolorów i motywów takich toreb. Ich plusem jest to, że mogą służyć również na pozaszkolne wyjścia. Niestety ich ciężar rozkłada się tylko na jedno ramię, więc to opcja najlepsza, gdy w danym dniu dziecko nie ma zbyt wielu zająć i ciężar przedmiotów nie jest za duży.

1 września tuż tuż…

A na koniec dodam, że w sklepie internetowym hulahop.pl znajdziecie wszystko, co Wasze dziecko będzie potrzebować, gdy zadzwoni pierwszy dzwonek we wrześniu. Może akurat tam uda Wam się zrobić zakupy? :)

Życzę Wam Kochani powodzenia i dużo uśmiechu w kompletowaniu przedszkolnej i szkolnej wyprawki!

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *