Pomóż uratować szkołę w Rękowie.

Jest w Polsce pewna szkoła, dość mi bliska, ponieważ uczył się w niej mój dobry kolega… Który jest jednym z najinteligentniejszych ludzi jakich znam, serio… :)

Szkoła ta znajduje się w Rękowie, niedaleko malowniczej Sobótki w województwie dolnośląskim. Niestety została ona jakiś czas temu zamknięta. Dlaczego? Nie wiadomo, nie rentowna ponoć była – chociaż nie wiem jak szkoła może być nierentowna. Zamknięcie szkoły oznaczało, że dzieciaki z Rękowa musiały dojeżdżać dość daleko, by móc się uczyć.

Mieszkańcy Rękowa stwierdzili, że zamiast robić afery i strajki spożytkują energię inaczej! I bardzo dobrze – bo co w dzisiejszych czasach dają protesty zwykłych, szarych ludzi? Nic!

Założyli więc oni Stowarzyszenie Aktywni i wzięli szkołę w Rękowie na swoje barki. Szkoła się odrodziła jako szkoła niepubliczna i utrzymywana jest w całości przez stowarzyszenie. Placówka odnosi wielkie sukcesy i jest miejscem, które stara się wychować młodych, inteligentnych ludzi. Plasuje się na najwyższym szczeblu edukacyjnym z języka angielskiego w Polsce. Szkoła w Rękowie jest również bardzo otwarta na edukację domową.

 

Niestety utrzymanie takiej niepublicznej szkoły jest bardzo drogie. W dodatku budynek wymaga kapitalnego remontu, a władze szkoły chciałyby także powiększyć boisko. Dlatego chciałabym w imieniu swoim i mojego przyjaciela prosić Was o wsparcie i pomoc w ratowaniu szkoły w Rękowie.

Nie potrzeba wiele – wystarczy rozgłos, aby o szkole w Rękowie dowiedziało się więcej osób. TUTAJ znajduje się link kampanii, która pomaga zbierać pieniądze. Jeśli macie ochotę, bardzo proszę Wa o udostępnienie tego linku na swoim facebooku, dzięki temu kampania będzie widoczna dla większej ilości ludzi na całym świecie.

 

Tutaj również znajduje się filmik po polsku, na którym możecie zobaczyć szkołę w Rękowie i poznać jej problemy – KLIK. Zapraszam Was także na stronę internetową Stowarzyszenia Aktywni.

 

Gdyby ktoś z Was zechciał wesprzeć szkołę finansowo może to zrobić wpłacając pieniądze na stronie kampanii (tej po angielsku), bądź na polski numer konta stowarzyszenia: 85 1020  5138 0000 9102 0171 7057

 

Jeszcze raz proszę Was o pomoc i z góry bardzo dziękuję – pamiętajcie – „w kupie siła”, liczy się każde udostępnienie tego linku – KLIK.

 

 

One thought on “Pomóż uratować szkołę w Rękowie.”

  1. Ogarniam Wszechświat napisał(a):

    Stowarzyszenie samo utrzymuje szkołę? A wystąpili o subwencję oświatową? Link jest akurat do Wrocławia, muszą zapytać w wydziale oświaty w swojej gminie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *