Nauka pisania z Kapitanem Nauką.

Calineczka jest w takim wieku, że garnie się do nauki. Uwielbia pisać, powoli zaczyna czytać pojedyncze wyrazy. Nauka pisania sprawia jej wiele frajdy. A jeśli dodatkowo jest to powiązane z zabawą, to mogłaby w ten sposób spędzać wiele godzin. Ja zresztą również, bo oprócz czasu razem, Calineczce udaje się poznawać nowe rzeczy i coś zapamiętać. Przyjemne z pożytecznym.

 

Przerobiłyśmy już wiele ćwiczeń z literkami, czy cyferkami; takie w których można uczyć się pisać, czy wyrabiać rączkę wykonując różne wzorki. Ciągle szukałam czegoś nowego i już wydałam niemałe pieniądze na te różne zeszyty ćwiczeń. Czasem też Calineczka wykonywała wszystko ołówkiem, ja potem to wymazywałam i od nowa… Choć takie mazanie gumką było dość męczące i czasochłonne.

Ostatnio wpadł mi w ręce opis serii Kapitana Nauki, wydawnictwa Edgard. Są to zestawy do samodzielnej nauki i zabawy. Zaciekawiło mnie to, że zestaw zawiera karty ćwiczeń wykonane na śliskim papierze, zadania wykonuje się mazakiem, który następnie bardzo łatwo można zmazać za pomocą ściereczki. Dzięki temu karty ćwiczeń są wielorazowego użytku i nawet Cali może sama z łatwością je zmazywać i wykonywać ponownie.

W tej serii ukazały się różne łamigłówki i ćwiczenia. My stałyśmy się posiadaczkami Piszę i zmazuję / Litery.

Są to zestawy ćwiczeń dla dzieci od 4 roku życia. W fajnym pudełeczku znajduje się 31 dwustronnych kart zadań, specjalny mazak i papierowa książeczka z łamigłówkami. Karty zadań są o tyle fajne, że można wszystko wykonywać wielokrotnie, o czym już wspomniałam wyżej. Na pierwszych kartach są proste zadania pomagające utrwalić wygląd literek, następnie różne wzorki i obrazki, które wykonuje się łącząc kropki, co pomaga dziecku wyćwiczyć rączkę. Potem przechodzimy do trudniejszych zadań, mianowicie nauka pisania literek, oraz pojedynczych wyrazów. Wszystko jest ładne, kolorowe i świetnie ilustrowane. Calineczce zestaw się podoba i bardzo lubi wykonywać te ćwiczenia. Poświęca na nie dużo czasu, a ja cieszę się, że dzięki zabawie utrwala sobie znajomość literek i uczy się czytać. To doskonałe przygotowanie do nauki w szkole wspomagające logiczne myślenie i koncentrację.

 

Zobaczcie sami ile w tym frajdy:

nauka pisania

nauka pisania

 

11 thoughts on “Nauka pisania z Kapitanem Nauką.”

 1. Sol napisał(a):

  Ja na razie kupowałam tylko takie dla maluchów, ale serie Kapitana Nauki są super :)
  Tej jeszcze nie widziałam, bo dziecko za małe, ale kupię na pewno w przyszłości – super, że można zmazywać! :D

 2. Fajny zestaw. My zaczęłyśmy dopiero przygodę z Kapitanem Nauką, ale myślę, że będziemy cały czas się zaopatrywać w coś nowego, bo jest świetny

 3. Joli Rybińska napisał(a):

  Moi chłopcy już za duzi na naukę pisania, ale pamiętam jak kilka lat temu sama kupowałam takie książeczki i brakowało czegoś, co można łatwo zmazać i wykonać od nowa. Super że się coś takiego pojawiło. To strasznie ważne, żeby dziecko dużo ćwiczyło takie właśnie zdolności manualne jeszcze zanim pójdzie do przedszkola czy do szkoły – będzie mu wtedy o niebo łatwiej. Pozdrawiam :)

 4. literattka napisał(a):

  Fajne to to :) Za moich czasów nie było takich cudów.

 5. Radosna Chata napisał(a):

  Mamy kilka podobnych gier i naprawdę są świetne:)

 6. meandmyspace.pl napisał(a):

  Też je lubimy :) są super

 7. karolina napisał(a):

  Znam kapitana Naukę, kiedyś dostaliśmy w prezencie. Zestawy są super, moja córka z wielka przyjemnością do tego siadała :)

 8. Agnieszka napisał(a):

  Super! Teraz dla dzieci jest tyle fajnych produktów, które pozwalają uczyć się przez zabawę.

 9. Carolin - MultiLady napisał(a):

  Super zestaw! Pamiętam, jak nasze dziewczynki chciały się nauczyć pisać. Przyzwoite zestawy były tak drogie, że z nich zrezygnowałam. Sama tworzyłam wzorki, a mój Boss kserował je w drodze z pracy. Angie, aż mi się łezka w oku kręci, gdy wracam myślami do tamtych czasów..

 10. Agata napisał(a):

  Takie gry edukacyjne są super!!!

 11. My również uwielbiamy Kapitana Naukę :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *