Kreatywne zabawy na Wielkanoc

Wielkanoc to oczywiście kurczaczki, zajączki i baranki. to był właśnie temat przewodni naszych ćwiczeń. Pokażemy Wam dzisiaj kreatywne zabawy na Wielkanoc. Pomysły te są bardzo łatwe, więc każdy bez problemu sobie z nimi poradzi. Nawet dziecko.

 

Kreatywne zabawy na Wielkanoc – baranki

 • Baranek z folii bąbelkowej.

Naszego pierwszego baranka zrobiłyśmy z folii bąbelkowej. Calineczka pomalowała ją farbą plakatową na biało. Na czarno pomalowała dwa patyczki od lodów. Ja wycięłam jej głowę baranka, którą także pomalowała na czarno. Gdy wszystko wyschło przykleiłyśmy na kartkę najpierw nogi baranka z patyczków, następnie brzuch z folii, głowę, oczy, no i kokardkę. Powstał śliczny baranek. :)

kreatywne zabawy na wielkanoc

1a 1b 2

 

 • Baranek z serwetek tortowych

Następne baranki zrobiłyśmy z papierowej serwetki do tortu. Narysowałyśmy na niej oczy, usta, nos i loczki baranka czarnym markerem. Uszy zrobiłyśmy z większych patyczków po lodach, nogi także. Oczywiście nie zapomniałyśmy również o kokardce. Jednego baranka zrobiłam ja, drugiego Cali. :)

9 10

 

Kreatywne zabawy na Wielkanoc – kurczaki

 • Kurczak z papierowego talerzyka

To kurczak dość łatwy do wykonania. Malujemy na żółto talerz papierowy. Gdy już wyschnie przyklejamy oczy i dziubek. Piórka posłużą za skrzydła. Trzeba jeszcze wyciąć z pomarańczowego papieru nóżki, oraz kogucik i gotowe! Prawda, że proste? :)

5 6

 

 • Kurczak z bibuły i papierowego talerzyka

Do wykonania tego kurczaka również potrzebny będzie papierowy talerz. Na początku wydzieramy pełno małych kawałków żółtej bibuły. Następnie smarujemy dokładnie cały talerzyk klejem i rzucamy na niego bibułę – to najlepsza część zabawy. Gdy już bibuła się przyczepiła, przyklejamy kurczaczkowi oczy, dziubek i piórka jako skrzydełka. Kogucika tym razem zrobiłyśmy z odbicia ręki Calineczki. :)

7 8

 

Kreatywne zabawy na Wielkanoc – zajączki

 • Zajączek z papierowego talerzyka

Papierowy talerzyk przecinamy na pół. Przyklejamy na niego oczy. Wąsy robimy z wyciorów. Z kolorowego papieru tworzymy króliczkowi uszy i przyklejamy do talerzyka.

3 4

 

To jest wszystko co udało nam się zrobić do tej pory jeśli chodzi o kreatywne zabawy na Wielkanoc. Jeśli chcecie możecie jeszcze zobaczyć nasze wielkanocne kartki o tutaj – KLIK

 

 

5 thoughts on “Kreatywne zabawy na Wielkanoc”

 1. Nianio born to be wild napisał(a):

  Macie niesamowite pomysły, jestem pod wrażeniem

 2. Cool Zabawki napisał(a):

  metoda DIY jest najlepsza :) pięknie Wam to wyszło, ja z moją Alą też się tak bawię, a jak już to sięgam po drewniane zabawki lub takie kreatywne, trochę do wyboru masz tutaj https://pandastyle.pl/dzieci/kreatywne

 3. AnkaJ napisał(a):

  Zdrowych i spokojnych Świąt! Bogatego Zajączka i mokrego Dyngusa :)

 4. Sylwia N napisał(a):

  Jakie fajne pomysły!!! chyba pobawimy się z Laurą, mimo, że to juz po świętach :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *