Kontrola

W zeszłym tygodniu po raz kolejny byliśmy na kontroli onkologicznej w szpitalu. Dużo tych kontroli ostatnio było, ale cały czas trwała szczegółowa kontrola z okazji trzech lat po przeszczepie.

Tym razem była to już końcówka, więc do pobrania zostało „tylko” 5 probówek krwi. I to wszystko.

Calineczka po raz kolejny dobrze zniosła pobieranie krwi. Siedziała spokojnie na kozetce i liczyła krople krwi, które wpadały wolno do probówek. W ogóle nie płakała! Taka jestem z niej dumna!

Dostaliśmy też roczne wyniki szczegółowe ze wszystkich badań, które robiono Calineczce. Wyszły dobrze… Nawet bardzo dobrze. Nie będę się więc na ich temat rozpisywać. Wspomnę tylko o kilku rzeczach, które nie są takie jak być powinny…

Jeśli chodzi o krew to odnotowano jedynie lekko podwyższony cholesterol, oraz wysoki poziom wapnia, ale z tym borykamy się już od jakiegoś czasu. Ten poziom na szczęście nie jest już tak wysoki jak był kiedyś, czyli poprawa jest widoczna.

W opisie RTG ręki, które Calineczka miała robione, by ocenić stan i wiek kości, lekarz napisał, że jej szkielet jest anomalny, że widzi początki osteoporozy, oraz że ocenia wiek kości opóźniony o rok.

Natomiast jeśli chodzi o antropologię to na badaniu wyszło, że Calineczka ma 69,5cm (-7,2SD) gdy stoi, 71,1 gdy leży. W porównaniu z siatkami centylowymi dzieci z karłowatością jest pod dolną granicą normy. O tym, że jest pod siatką centylową zdrowych dzieci wiedziałam, teraz się za to dowiedziałam, że jest pod siatką nawet dla dzieci z karłowatością.

Reszta badań wyszła dobrze. Następna kontrola dopiero w… październiku! Tak długiej przerwy jeszcze nie mieliśmy i bardzo się cieszymy. ;)

Teraz pokażę Wam jak Calineczce dopisywał humor w szpitalu. :) IMG_2497 IMG_2500 IMG_2501 IMG_2505 IMG_2509 IMG_2511 IMG_2518

 

10 thoughts on “Kontrola”

 1. mamahania napisał(a):

  Alez Calineczce pieknie w tych zolciach i kropeczkach! Ciesze sie,ze macie taka dluga przerwe w badaniach. Przed nami lato,oby bylo lepsze niz ta paskudna w tym roku wiosna…. Zycze Wam( i sobie tez ) pogody pieknej i slonecznej tej za oknem i tej w sercu :)

  1. Mama Calineczki napisał(a):

   My również życzymy Wam wszystkiego dobrego! :*

 2. Milwana napisał(a):

  Calineczka wygląda wspaniale :) Uśmiechnięte, radosne dziecko.
  życzę Wam mnóstwo zdrowia już zawsze, do końca świata!

  (Tak na marginesie zachwycę się tym stołem w szpitalu. Jak ja bym chciała taki Kalinie zrobić!)

  1. Ca-lineczka.pl napisał(a):

   Takie stoły często w sklepach różnych z rękodziełem w czechach można spotkać, bardzo popularne są. I krzesełka do kompletu. ;)

 3. Seuleriel napisał(a):

  Calinusia-kropusia. :) Czasem tak jest, że nie wszystko może być idealnie… Wierzę, że październikowe badania przyniosą pomyślne wieści dla Was i Waszego rezolutnego szkraba. Buziaki. :)

 4. AnkaJ napisał(a):

  Jak tu ładnie :) Tak jasno i wiosennie :)
  Cieszę się, że wyniki są w porządku!!! A z tym wzrostem, cóż… Widać Calineczka jest niską dziewczynką :) Ważne, że jest zdrowa, piękna i szczęśliwa!!!
  Przytulam!!!
  Chyba trochę teks wyszedł poza ramki, bo po kilka liter poucinało. albo mam złą rozdzielczość na kompie ;)

  1. Ca-lineczka.pl napisał(a):

   Hmmm nie wiem :) U mnie normalnie widać. ;)

 5. ja i moje urwisy napisał(a):

  Ale z niej słodzina :)

 6. Henia napisał(a):

  dzielna mała dziewczynka :))
  a jak tu ładnie u Was, tak przejrzyście i świeżo, pięknie :))

 7. Kropkowo :-)))) napisał(a):

  Cieszę się, że wyniki są dobre. Patrzeć na Calineczkę to sama radość :-))

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *