Jak zrobić kartkę wielkanocną?

Dzisiaj pokażemy Wam jak zrobić kartkę wielkanocną. Nasze pomysły są dość łatwe, tak by nawet dziecko bez problemu sobie z nimi poradziło. Poza tym wiecie – ja nie mam zbyt wielkich zdolności manualnych, więc nasze pomysły są idealne nawet dla takich osób jak ja. Dzięki takiemu kreatywnemu tworzeniu otrzymacie, poza pięknymi kartkami oczywiście, czas spędzony z dziećmi przy fajnej zabawie!

Jak zrobić kartkę wielkanocną?

 • No to zaczynamy. Pierwsza kartka jaką zrobiliśmy składa się z patyczków po lodach – które wcześniej Calineczka pomalowała farbką na żółto. Patyczki przykleiłyśmy obok siebie na kartce, a następnie dokleiłyśmy piórka, dziobek, oczy i nóżki. W ten sposób powstał śliczny kurczaczek!

Jak zrobić kartkę wielkanocną?

IMG_5187 IMG_5190

 • Nasza druga kartka przedstawia żonkila zrobionego z kolorowego papieru i papierowej foremki na babeczkę. Pisankę zrobiłyśmy z kolorowej pianki i ozdobiłyśmy guzikami.

IMG_5185

IMG_5183 IMG_5184

 

 • W naszej trzeciej kartce znów przoduje motyw wiosenny… Nie wiem jak Wam, ale mi te święta zdecydowanie kojarzą się z wiosną, słońcem i kwiatami budzącymi się do życia. Na tej kartce złożyłyśmy z białego papieru przebiśniegi, łodygi zostały wydarte z zielonego papieru, żeby użyć innej techniki – nie tylko wycinanie. Dodałyśmy trochę sianka, które można kupić przed świętami w każdym markecie, no i oczywiście pisanka! Zrobiłyśmy też żółtego kurczaczka z pomponika.

IMG_5203 IMG_5205

 • Czwarta kartka to ulubiona kartka Calineczki, bo zabawy przy niej było sporo. To marchewki zrobione z odbicia słodkich małych stópek, a do tego trochę bibuły na listki. Piękny efekt. :)

IMG_5194 IMG_5196 IMG_5198 IMG_5199

 • Piąta kartka to tulipany, które wyrosły na zieleniącej się łące. A w trawie ukryły się także piękne pisanki!

IMG_5200 IMG_5201 IMG_5202

 

Pokazałam Wam jak zrobić kartkę wielkanocną na nasz sposób. Niektórzy z Was pewnie stwierdzą, że to nic specjalnego, ale dla nas ważne, że są to o prostu kartki nasze, własnoręcznie zrobione, w których przelałyśmy trochę miłości do naszych najbliższych. :)

A wy robicie kartki sami, czy kupujecie gotowe w sklepie? A może w ogóle nie wysyłacie kartek?

 

P.S. Wszystkie materiały potrzebne do stworzenia kartek wielkanocnych kupiłam tutaj – KLIK i tutaj – KLIK

8 thoughts on “Jak zrobić kartkę wielkanocną?”

 1. Henia napisał(a):

  Śliczne, każda jest wyjątkowa :)

 2. mamahania napisał(a):

  Bardzo ladne karteczki:) Chyba najbardziej podobaja mi sie marchewki-rewelacyjny pomysl! Co tam zdolnosci manualne, wazne jest to,ze kartki zostaly zrobione z sercem i z radoscia:) Pozdawiam!

 3. Rivulet napisał(a):

  Ja szczerze mówiąc nie wysyłam kartek :) Choć lubię pisać listy, ale życzenia jednak składam „ustnie” :))
  Ale Wasze są przepiękne!!!

 4. meandmyspace.pl napisał(a):

  Marchewki są najlepsze :) Dawno nie wysyłałam kartek,hm chyba wrócę do tego zwyczaju.

 5. Ilona napisał(a):

  Pomysł z marchewkami kradnę! ;)Wszystkie super!
  Zawsze robimy kartki własnoręcznie – to już tradycja od wielu, wielu lat! Przynajmniej wiem, że ta ka kartka od serca trafi do serca babć, dziadka i licznych cioć. I jest to świetna pamiątka wspólnego tworzenia z dziećmi. Nasze kartki na Dzień Babci i Dziadka były potem długo komentowane i pokazywane wszem i wobec ;)
  Najwyższy czas zabrać się za te wielkanocne, bo potem, w wirze gotowania i pieczenia już nie będzie na to czasu.

 6. Zwykła Matka napisał(a):

  Piękne i bardzo pomysłowe!!! Zwłaszcza ta z patyczkami po lodach :)

 7. Ania napisał(a):

  Piękne mi się podobają marchewki i kurczaczek amelce też .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *