Fundacja Rodzic Nie Pęka

Fundacji w Polsce jest mnóstwo. Nie sposób zliczyć wszystkie, które istnieją. Zdaję sobie z tego doskonale sprawę. Dzisiaj jednak chciałabym Wam przedstawić Fundację, która jest dla mnie bardzo ważna. Nie wiem, czy nie jedna z najważniejszych. Fundacja Rodzic Nie Pęka związana jest bowiem z dziećmi, które chorują na różne odmiany niskorosłości…

 

Ludzi posiadających niedobór wzrostu, czyli chorujących na potocznie zwaną karłowatość jest w Polsce naprawdę sporo. Częstotliwość urodzeń dzieci z achondroplazją wynosi 1 do 25 tysięcy urodzeń, a to tylko jedna z odmian tej choroby. Tych odłamów jest naprawdę sporo, nie jestem w stanie nawet wszystkich poznać. Cieszę się więc, że w końcu powstała fundacja, która pomaga właśnie takim osobom.

 

Fundacja Rodzic Nie Pęka – MISJA

Fundacja w swoim działaniu skupia się głównie na rodzicach dzieci objętych chorobą. Okres, kiedy rodzic dowiaduje się, że jego dziecko będzie chore, jest naprawdę bardzo trudny. Wiem coś o tym, bo sama to przeżywałam. Ciężko mi było wtedy myśleć o czymkolwiek, ciągle zastanawiałam się nad tym jak sobie poradzimy, jak będzie wyglądało nasze życie. Często rodzice po diagnozie zostają sami z tym ogromnym bólem, który będzie obciążał ich barki przez całe życie… Fundacja powstała właśnie po to, by pomóc rodzicom, by pokazać im, że nie są sami z tym problemem, że na świecie istnieje wiele ludzi z niskorosłością, którzy doskonale sobie radzą…

Fundacja Rodzic Nie Pęka – POWSTANIE

Fundacja powstała niedawno. Jej założycielką jest Kasia – niezwykle przebojowa dziewczyna o wielkim sercu. Sama posiada achondroplazję, jako dziecko miała wydłużane kości. Teraz chce pomagać rodzicom dzieci, które są podobne do niej… Ja jestem pełna podziwu dla jej pomysłowości i pozytywnego nastawienia do świata. To prawdziwy wulkan energii. Powiem Wam szczerze, że krótka rozmowa z nią wystarczy, aby poprawić człowiekowi humor… Dlaczego? Bo chciałabym, żeby moja córka w przyszłości czerpała tak wielką radość z życia jak Kasia.

Mam nadzieję, że Fundacja będzie się dalej rozwijać, a Kasia osiągnie wszystkie założone przez siebie cele. Z tego co się orientuje w jej głowie rodzą się co chwilę nowe pomysły, więc mam nadzieję, że uda się je zrealizować. :)

Fundacja Rodzic Nie Pęka – NAJBLIŻSZE AKCJE

Fundacja ma w planach zorganizować serię warsztatów dla rodziców dzieci z karłowatością. Pierwszy taki warsztat odbędzie się 24 września we Wrocławiu. Na pewno będziecie mogli spotkać na nim mnie i Calineczkę! :)

I WARSZTAT DLA RODZICÓW DZIECI Z ACHONDROPLAZJĄ I DYSPLAZJAMI KOSTNYMI

fundacja-tlo-event-900x400

Warsztaty skupiać się będą głównie na zagadnieniach związanych z tym jak zaakceptować chorobę, jak radzić sobie z tolerancją, jak odpowiadać dziecku na pytania związane z jego niskim wzrostem. Omawiane będą także tematy rehabilitacji dzieci.

Jeśli ktoś z Was chciałby się wybrać na takie warsztaty to zapraszam Was w imieniu Fundacji i swoim – naprawdę miło będzie poznać nowe osoby. Calineczka ucieszy się z nowych koleżanek i kolegów, z którymi będzie mogła zrównać się wzrostem. :)

 

Fundacja Rodzic Nie Pęka – WSPARCIE

Fundacja, jak to fundacja działa charytatywnie… Dlatego liczy się dla niej każda pomoc. Jakby ktoś chciał w jakiś sposób wesprzeć jej działania, to może to zrobić na kilka sposobów. Wszystko jest dokładnie opisane na stronie internetowej w zakładce „Pomóż nam pomagać”. Zachęcam Was wszystkich bardzo do jakiejkolwiek formy pomocy.

Zapraszam też na stronę internetową: Fundacja Rodzic Nie Pęka, 

a także fanpage: Rodzic Nie Pęka

 

Fundacja Rodzic Nie Pęka

 

9 thoughts on “Fundacja Rodzic Nie Pęka”

 1. Jacek eM: dizajnuch napisał(a):

  Masz rację, fundacji jest zatrzęsienie – dlatego dobrze jest, kiedy ktoś nam jakąś przybliża. To powoduje, że przestaje być jedną z wielu i zaczyna być znajomą. A od tego już krok do pomocy :)

 2. Monika napisał(a):

  Bardzo fajne motto na głównym zdjęciu:)

 3. Kakaludek.com napisał(a):

  Czasem w życiu tak jest,że jedna spotkana osoba potrafi zmienić nasze życie. Cieszę się, że są takie osoby jak Kasia, które swój czas i energię chcą przeznaczyć na pomoc innym w potrzebie. Fajnie, że o niej napisałaś. Aż serce rośnie :)

 4. Dominik napisał(a):

  Jeśli to Ty jesteś autorem zdjęcia to szacun! :) Dzięki za info o tej fundacji, nie słyszałem o niej. ;)

  1. Mama Calineczki napisał(a):

   Autorem zdjęcia jest Konrad Klukowski – również wspiera fundację. ;)

 5. Natalia napisał(a):

  Szczerze podziwiam i trzymam kciuki za powodzenie akcji

 6. Przepiękny cytat na początku wpisu! Podziwiam takie osoby jak założycielka tej fundacji!

 7. Kachna napisał(a):

  Trzymam kciuki za Calibeczke i Kasie a także za Was rodzice. Życie przed Wami postawiło ogromne wyzwanie, ale najważniejsze jest to, ze nie pekacie !

 8. Monika napisał(a):

  Gratuluję pomysłu !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *