Antropolog i ortopeda ponownie.

Dostałam wczoraj pocztą wyniki badania ortopedycznego i antropologicznego, o którym pisałam niedawno tutaj:
Ortopeda i Antropolog – klik

Ogólnie to zbyt wiele informacji tam nie umieścili. Dokładne wymiary wszystkich części ciała Calineczki, oraz wyliczenia ile Calineczka najprawdopodobniej będzie miała wzrostu w życiu dorosłym. Liczą to na podstawie aktualnego tępa wzrostu, oraz według siatek centylowych ludzi z jej chorobą.
Wyliczyli tam, że Calineczka jest na dolnej granicy normy jeśli chodzi o Cartilage Hair Hipoplasia. A dolna granica normy oznacza 81 cm w życiu dorosłym…

I nie wiem co jeszcze mogłabym do tych wyników dodać, chyba lepiej skończyć tego posta.
:(

13 thoughts on “Antropolog i ortopeda ponownie.”

 1. Anonimowy napisał(a):

  Oj tam, w takie bzdury to ja nie wierzę. Już teraz Calineczka tyle ma. Za każdym razem podają jej inną prognozę. Poza tym takiego przypadka, jak Calineczka, nie zna jeszcze lekarski światek i dopóki nie poczekamy jeszcze 20 lat, to nie będziemy wiedzieć na pewno :) Uszy do góry i nie przejmować się wyliczeniami!
  Ilona

  1. Mama Calineczki napisał(a):

   Teraz ma 69,5/70 ;)
   Niby najszybszy wzrost przy jej karłowatości występuje do 3 roku życia, a potem zwalnia jeszcze bardziej.

 2. Martyna G. napisał(a):

  Nawet nie wiem co napisać…
  Ale na pewno będzie to najukochańsze 81cm !! :) Ile się w tym ciałku zmieści miłości i radości

 3. Ewiczka napisał(a):

  Chcaialbym napisac cos madrego, co nie zabrzmialoby banalnie, ale nie wiem co…Wierze z calego serca, ze jeszcze nie wszytko jest przesadzone i Calineczka zaskoczy nas wszystkich!

 4. meandmyspace.pl napisał(a):

  Cali będzie na pewno wspaniałą osobą w życiu dorosłym, nie ważne z jakim wzrostem. Lekarze nie są wstanie wszystkiego przewidzieć i czasami pacjenci zaskakują miło :) głowa do góry mamo Calineczki.

 5. Ja i moje urwisy napisał(a):

  Hmm może uda jej się więcej podskoczyć…jest taka słodka, że nawet jak będzie miała tyle to podbije nie jedno serce :)

 6. Żaneta Rakowiec napisał(a):

  No cóż, dziś Helka zaskoczyła mnie stwierdzeniem: serce jest ważniejsze niż ładna buzia. Skoro tak, to z pewnością jest również ważniejsze niż wzrost! Nie łam się Calineczkowa Mamo. Piękne serce-piekny i szczęśliwy człowiek. Reszta to drobiazgi:*

 7. Kropkowo :-)))) napisał(a):

  Calineczka jest cudem świata. Jest miłością i słońcem Waszego życia. Nadaje sens, tworzy codzienność i sercem bijącym, które napędza. Jest wspaniała i niepowtarzalna. Jest siłą. Siła jest w Was. Siła jest z Wami. Jest cudowna. Nieważny wzrost, wiem że chciałabyś inaczej. Ale to naprawdę nie jest najważniejsze. Potrzebujesz czasu. Chcesz, wyrycz się, może trochę pomoże. a potem wstań, otrzep się i krocz dalej pomagając tej cudowej istocie spełniać marzenia i poznawać świat :-) Potrafisz to :)

 8. Kusiątka napisał(a):

  81 cm nie stanie jej na drodze do szczęścia. Nie jej, przecież Cali to najpogodniejsze dziecko pod słońcem, wygadana, pewna swego i kochana ponad wszystko :)
  Głowa do góry i uśniech dla niej :)

 9. Tosia napisał(a):

  Calineczka zaskoczy nas wszystkich i lekarzy też i będzie wysoką kobietką :)

 10. czar-życia napisał(a):

  Niezależnie od tego ile Calineczka będzie miała wzrostu, zawsze będzie cudowną osóbką

 11. Marlena Pietkiewicz napisał(a):

  A gdybyśmy zmierzyli ją miarą miłości, to sięgałaby do nieba :* Przykre, że te dzieciaczki czasem ten los wystawia na próbę i nas rodziców też. Calineczka ma jednak wielkie szczęście, że ma takich kochających rodziców.

 12. Malagga napisał(a):

  Tabelki, teorie…wiem, że będziesz o nich myślała, ale ile się słyszy o różnych odstępstwach od reguły. Niech rośnie zdrowo, za 20 lat porównasz wynik z prognozami, a teraz uszy do góry :) Caluję dziewczyny!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *